RXR-YC25000BD Robot shkarkimi tymi dhe zbulimi kundër shpërthimit
Përshkrim i shkurtër:
Detajet e produktit
Etiketat e produkteve
Përmbledhje e produktit
Fusha e zbatimit
Shpëtim nga Zjarri në Ndërmarrjet e Mëdha të Naftës dhe Kimisë
Tunelet, metrotë etj., janë të prirura të shemben dhe kërkojnë akses në shpëtim dhe zjarrfikje.
Ka gaz të ndezshëm, rrjedhje lëngjesh, mund të ketë shpërthim në mjedisin e shpëtimit.
Shpëtimi në mjedisin e tymit, gazrave toksikë dhe të dëmshëm
Nevojitet shuarje e afërt e zjarreve dhe personel afër mjedisit të prirur për shpëtim të viktimave.
Karakteristikat e produktit
1.★ Përdorimi i duhanit
2. Zbulimi i ★ gazrave toksikë dhe të dëmshëm
8 gazra dhe 2 parametra mjedisorë
3.★ tërheqje: N 6500
4.★ Platforma e reve të rrjetit të robotëve të aksesit
Treguesit kryesorë teknikë
4.1 Robotë:
1.Emri: Robot për zbulimin e tymit të zjarrit
2. Modeli: RXR-YC25000BD
7. Fuqia: Bateri elektrike, treshe litiumi
8. Madhësia: gjatësia 1964 mm × gjerësia 1298 mm × lartësia 1543 mm (Ky parametër është në përputhje me raportin e inspektimit të Qendrës Kombëtare të Mbikëqyrjes dhe Inspektimit të Cilësisë së Pajisjeve të Zjarrfikësve)
9. Diametri i drejtimit: 2130 mm (Ky parametër është në përputhje me raportin e inspektimit të Qendrës Kombëtare të Mbikëqyrjes dhe Inspektimit të Cilësisë së Pajisjeve të Zjarrit (CNPC)
10. Pesha: ≤ kg 870
12.★ distanca e tërheqjes: ≥100 m (tërheq dy rripa uji të plotë DN80))
13. Shpejtësia e ecjes: 0~1.36 m/s, Ndryshimi i shpejtësisë pa hapa me telekomandë
16. Lartësia sipër: ≥250 mm (Ky parametër është në përputhje me raportin e inspektimit të Qendrës Kombëtare të Mbikëqyrjes dhe Inspektimit të Cilësisë së Pajisjeve të Zjarrfikësve)
17.★ Distanca nga toka: 194 mm (Ky parametër është në përputhje me raportin e inspektimit të Qendrës Kombëtare të Mbikëqyrjes dhe Inspektimit të Cilësisë së Pajisjeve të Zjarrfikësve (NCQPC)
18. Këndi i stabilizimit anësor: ≥45°
19. Kohëzgjatja e ecjes: ≥ orë 2.5
20. Jetëgjatësia: ≥10 orë
22. Distanca e transmetimit të videos: 1500 m
28. Terminali i Kontrollit: Terminal i Kontrollit të Integruar Dixhital të Dorës
4.2 Sistemi i shkarkimit të tymit nga robotët:
1. Makinë shkarkimi: Makinë shkarkimi Redel
2.★ Vëllimi i ajrit: m³/orë 25,000
3.★ kënd: -3~16°
4.★ Makinë për nxjerrjen e tymit CITIC lartësia: mm 1210
5. Presioni i punës: 1.0~1.2 MPa
6. Ndërfaqja e ujit: Prizë e shpejtë japoneze DN80
7.★ Mënyra e drejtimit: Drejtim në ujë
8.★ rrjedha maksimale e ujit: 620 litra/min
4.3 Sistemi i zbulimit të robotëve:
2. Lartësia e ngritjes së platformës së ngritjes ★ rezistente ndaj shpërthimit: lartësia fillestare: 1326 mm, lartësia e ngritjes 2133 mm
CH4: VOL 0-100 përqind
CO2: 0-1000 ppm
H2S: 0-100 ppm
CL2: 0-1000 ppm
NH3: 0-100 ppm
O2: 0-30% O2
H2: 0-1000 ppm
Diapazoni i temperaturës: -25°C deri në 60°CC
Diapazoni i lagështisë: RH deri në 90 përqind RH 0 përqind
4.4 Perceptimi i videos dhe audios nga robotët:
3. Pikselët e kamerës: milion imazhe HD, rezolucion 1080 P, kënd i gjerë 60°
4.★ Niveli i Mbrojtjes së Kamerës: IP68
5. Kërkesat teknike të marrjes së zërit: marrja në distancë e zërit në terren, lehtësia e kuptimit të situatës së personave të bllokuar, distanca e marrjes prej 5 metrash, diapazoni i frekuencës 20 Hz~20 kHz, ndjeshmëria ≥40 dB
4.5 Parametrat e konfigurimit të terminalit të telekomandës
1. Përmasat: 410*310*70 mm (Pa lartësi lëkundëse)
2. Pesha e plotë: kg 6.5
3. Ekrani i ekranit: jo më pak se 10 inç ekran LCD me shkëlqim të lartë, ndërrim sinjali video me 3 kanale
4. Platforma e sistemit të kontrollit: sistemi operativ window7
5. Orët e punës: 8 orë
11. Ndërprerës Videoje: Po, Ndërprerës Pike Vetë-Rivendosjeje
12. Kontrolloni funksionin e tërheqjes automatike: Po, çelësi i pikës së vetë-rivendosjes
14. Mjete ndihmëse: Rrip shpatullash me telekomandë dore, trekëmbësh celular
4.6 Funksionaliteti i internetit:
1. Funksioni GPS: Vendndodhja GPS, pista mund të kërkohet
4.7 Të tjera:
Konfigurimi i produktit
1. Robot për zbulimin e tymit të zjarrit ×1
2. Terminal telekomandë dore ×1
3. Karikues karrocerie makine (54.6 V)×1 set
4. Karikues për telekomandë (19.6 V)×1 set